Aktualności

Rusza IV edycja programu profilaktycznego
„Świat wokół nas – zagrożenia”

Dyrektor Książnicy Beskidzkiej w Bielsku-Białej Bogdan Kocurek i Komendant Miejski Policji w Bielsku-Białej insp. Bogdan Zaręba uroczyście podpisali dziś porozumienie w sprawie kontynuacji IV już edycji programu profilaktycznego „Świat wokół nas – zagrożenia”.

Książnica Beskidzka wspólnie z Komendą Miejską Policji w Bielsku-Białej od kilku lat realizuje program aktywnych spotkań z młodzieżą bielskich szkół średnich. Podczas spotkań prowadzonych pod nazwą „Świat wokół nas zagrożenia”, poruszane są tematy interesujące młodych ludzi i jednocześnie związane z zagrożeniami, jakie niesie dla młodego człowieka jego otoczenie. Znaczna część tematów związana jest z przemocą, jako jednym z największych problemów społecznych. Osoby prowadzące kładą duży nacisk na dialog z uczestnikami. Skupiają się na wskazywaniu skutków podejmowanych decyzji i działań, prowokują do myślenia i często do zmiany postaw wobec poruszanych zagadnień. Stosują zmienny tok narracji, zmieniają się rolami i nie unikają kontrowersji.

Przyjęta przez prowadzących formuła sprawdza się bardzo dobrze. Uczestnicy wykazują się dużą aktywnością i zaangażowaniem. Zwłaszcza, gdy poruszane są tematy wywołujące silne emocje. Bardzo wiele wypowiedzi zaskakuje trafnością spostrzeżeń, sensownością podsuwanych pomysłów czy nawet ich osobistym charakterem.
Spotkania odbywają się raz w miesiącu, z reguły jest to trzeci czwartek miesiąca o godz. 12.00 w Książnicy Beskidzkiej.

1

1

1